šulinių kasimas, vandens šuliniai
Vandens šuliniai: atgyvena ar puiki alternatyva gręžiniui?
2019-02-11
Lietuvai gresia milijoninės baudos – turime vieningai spręsti vandentvarkos problemas
2019-08-07

Lauko tualetų gėda: gręsia baudos, o laiko vis mažiau

Lietuva iki 2022 metų ketina įgyvendinti miesto nuotekų valymo direktyvą. Europos Komisija jau yra pradėjusi pažeidimo procedūrą dėl nepakankamo gyventojų prisijungimo prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų.

„Kol neužtikrintos direktyvos nuostatos, tol gresia piniginės sankcijos“, – sakė Aplinkos ministerijos taršos prevencijos politikos grupės vyriausiosioji specialistė Judita Vaišnorienė. Ji nurodė, kad 2019 metų gegužės 2 dieną įsigaliojo Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas. „Įstatyme įtvirtinta savivaldybėms pareiga iki 2021 metų kovo 1 dienos pakeisti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros planus, kuriuose turės būti nustatytos aglomeracijų ribos.

Savivaldybėms apsibrėžus aglomeracijų ribas, turės būti užtikrinta, kad aglomeracijose 98 proc. susidarančių nuotekų būtų surenkamos centralizuotomis sistemomis, o likusi dalis nuotekų tvarkomos individualiuose nuotekų tvarkymo įrenginiuose, kurie užtikrina tokį patį aplinkos apsaugos lygį, kaip ir to miesto nuotekų valymo įrenginiai“, – dėstė specialistė.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/lauko-tualetu-geda-gresia-baudos-o-laiko-vis-maziau.d?id=81912281

©Delfi